Netflix Dizi ve Film Önerileri

Bu diziyi arkadaşına gönder
facebook üzerinde paylaş
twitter üzerinde paylaş
linkedin üzerinde paylaş
whatsapp üzerinde paylaş
pinterest üzerinde paylaş
email üzerinde paylaş
2020

Yayınlanma Tarihi

İmdb Puanı : 8.8

91.851 Kişi oyladı

Kaç Sezon : 1

Kaç Bölüm : 7

18+

Üzeri yaş için uygundur

Işınla Beni Scotty :)

The Queen’s Gambit Konusu

1950’lerin yetimhanesinde, genç bir kız satranç için ilgi çekici bir yetenek ortaya çıkarır ve alkol ve uyuşturucu bağımlılığı ile uğraşırken Şöhret için olası bir seyahata başlar.

The Queen’s Gambit Fragmanı

Video oynatmak

The Queen’s Gambit Oyuncuları

Oyuncu Adı:
Anya Taylor-Joy
Dizi Rolü:
Beth Harmon
Oyuncu Adı:
Chloe Pirrie
Dizi Rolü:
Alice Harmon
Oyuncu Adı:
Bill Camp
Dizi Rolü:
Mr. Shaibel
Oyuncu Adı:
Marielle Heller
Dizi Rolü:
Alma Wheatley
Oyuncu Adı:
Marcin Dorocinski
Dizi Rolü:
Vasily Borgov
Oyuncu Adı:
Thomas Brodie-Sangster
Dizi Rolü:
Benny Watts

The Queen’s Gambit Hakkında Detaylı Bilgi

Queen’s Gambit, duygusal sorunlar ve uyuşturucu ve alkol bağımlılığı ile mücadele ederken dünyanın en büyük satranç oyuncusu olma arayışı sırasında yetim bir satranç dahisi Beth Harmon’un (Anya Taylor-Joy) hayatını izleyen kurgusal bir hikaye. Hikaye 1950’lerin ortalarında başlar ve 1960’lara kadar devam eder. [3]

Seri, dokuz yaşındaki Beth’in annesini bir araba kazasında kaybettiği bir kız yetimhanesinde başlıyor, ondan birkaç yaş büyük, enerjik ve arkadaş canlısı bir kız olan Jolene (Moses Ingram), yetimhaneyi yöneten Helen Deardorff (Christiane Seidel) ve beth’e ilk satranç dersini öğreten Yetimhanenin koruyucusu Bay Shaibel (Bill Camp). 1950’lerde yaygın olduğu gibi, [4] yetimhane kızlara günlük sakinleştirici hapları dağıtır ve bu da Beth için bir bağımlılığa dönüşür. Birkaç yıl sonra, Beth Alma Wheatley (Marielle Heller) ve Lexington, Kentucky’den kocası tarafından kabul edilir. Evlat edinildikten ve yeni evine uyum sağladıktan sonra, Beth daha önce hiç tecrübesi olmamasına rağmen satranç turnuvalarına kaydolur. Birçok oyun kazanır ve sonunda başkaları tarafından fark edilir ve eski Kentucky Eyalet şampiyonu Harry Beltik (Harry Melling), satranç bilimcisi Benny Watts (Thomas Brodie-Sangster) ve Townes (Jacob Fortune-Lloyd) dahil olmak üzere birkaç kişiyle arkadaşlıklar geliştirir. Beth oyunları kazanmaya devam ederken ve başarısının finansal faydalarını toplarken, uyuşturucu ve alkole daha fazla bağımlı hale gelir ve hayatının kontrolünü kaybetmeye başlar.

Yine de, sonunda Moskova’daki Rus satranç dünya şampiyonunu, Kraliçe’nin Gambit açılışının gerçekte oynandığı muhteşem bir oyunda yendi.

The Queen’s Gambit Fotoğrafları

The Queen’s Gambit Dizisi Tüm Sezon ve Bölümleri

The Queen’s Gambit Kaç Sezon?

1 Sezondan oluşuyor.

The Queen’s Gambit Kaç Bölüm?

7 Bölümden oluşuyor.

The Queen’s Gambit 1.Sezon Bölümleri


1950'lerin yetimhanesinde, genç bir kız satranç için ilgi çekici bir yetenek ortaya çıkarır ve alkol ve uyuşturucu bağımlılığı ile uğraşırken Şöhret için olası bir seyahata başlar.
 • 1 .Bölüm Açılışlar
 • 9 yaşındayken yetimhaneye gönderilen Beth olağanüstü bir satranç becerisi geliştirir. Ancak çocuklara verilen yeşil sakinleştiriciye karşı bağımlılığı da giderek artar.
 • 2 .Bölüm Değişimler
 • Bir anda kendini banliyödeki kafa karıştırıcı yeni yaşamın içinde bulan ergen Beth, lisedeki sınıf arkadaşlarını inceler ve bir satranç turnuvasına katılma planı yapar.
 • 3 .Bölüm Duble Piyonlar
 • Cincinnati yolculuğunun ardından Beth ve annesini yoğun bir seyahat programı beklemektedir. Basından büyük ilgi gören Beth ise gözünü Las Vegas'taki ABD Açık'a diker.
 • 4 .Bölüm Oyun Ortası
 • Rusça dersi yeni bir sosyal ortamın kapılarını açar. Meksiko'da Beth göz korkutucu Borgov ile karşılaşır. Annesi ise mektup arkadaşıyla yakınlaşır.
 • 5 .Bölüm Çatal
 • Beth sarsılmış hâlde Kentucky'ye geri döner. Burada yeniden görüşmeye başladığı eski bir rakibi, Amerika şampiyonasına hazırlanması için ona yardımcı olmayı teklif eder.
 • 6 .Bölüm Erteleme Maçı
 • New York'ta Benny ile çalışan Beth, Borgov ile rövanş maçına çıkmak için Paris'e gider. Ama çılgın bir gecenin ardından kendi mahvoluşuna yol açacak bir sarmala girer.
 • 7 .Bölüm Oyun Sonu
 • Eski bir arkadaşının tam zamanında yaptığı ziyaret, hayatının en önemli maçı öncesinde Beth'i geçmişiyle hesaplaşmaya ve önceliklerini gözden geçirmeye sevk eder.
 • facebook üzerinde paylaş
  twitter üzerinde paylaş
  linkedin üzerinde paylaş
  whatsapp üzerinde paylaş
  pinterest üzerinde paylaş
  email üzerinde paylaş

  The Queen’s Gambit Yorumları

  Yorum yapın

  Netflix dizi önerileri

  Netflix Filmleri

  Split

  Split Filminin Konusu Split, 2016 Amerikan psikolojik korku gerilim filmi ve M. Night Shyamalan tarafından yazılan, yönetilen ve prodüktörlüğünü yapan, James McAvoy, Anya Taylor-Joy ve

  Tüm Detaylar »
  Netflix Dizileri

  Lupin

  Lupin, George Kay ve François Uzan tarafından 8 Ocak 2021’de Netflix’te yayınlanan bir Fransız Suç, Aksiyon, Drama web televizyon dizisidir. Dizi iki bölüm halinde yayınlanan

  Tüm Detaylar »
  Netflix Filmleri

  Facia Üçlü

  Facia Üçlü, birbirinden bitirim olan üç arkadaşın yaşadığı maceraları konu ediyor. Genç bir adam olan Emre, dedesinden kalan parayı ivedi bir şekilde ele geçirmenin hayalini

  Tüm Detaylar »
  tr_TRTurkish

  NETFLİX DİZİLERİ

  NETFLİX DİZİ VE FİLM İZLEME ÖNERİLERİ