Netflix Dizi ve Film Önerileri

Bu diziyi arkadaşına gönder
facebook üzerinde paylaş
twitter üzerinde paylaş
linkedin üzerinde paylaş
whatsapp üzerinde paylaş
pinterest üzerinde paylaş
email üzerinde paylaş
2010

Yayınlanma Tarihi

İmdb Puanı : 9,1

722.686 Kişi oyladı

Kaç Sezon : 4

Kaç Bölüm : 13

13+

Üzeri yaş için uygundur

Işınla Beni Scotty :)

Sherlock Holmes Konusu

Sir Arthur Conan Doyle’un sevilen gizemli hikayelerinin bu güncel versiyonunda, sıra dışı dedektif ipuçlarına ulaşmak için modern Londra sokaklarını arşınlıyor.

Sherlock Holmes Fragmanı

Video oynatmak

Sherlock Holmes Oyuncuları

Oyuncu Adı:
Benedict Cumberbatch
Dizi Rolü:
Sherlock Holmes
Oyuncu Adı:
Martin Freeman
Dizi Rolü:
Dr. John Watson
Oyuncu Adı:
Una Stubbs
Dizi Rolü:
Mrs. Hudson
Oyuncu Adı:
Mark Gatiss
Dizi Rolü:
Mycroft Holmes
Oyuncu Adı:
Amanda Abbington
Dizi Rolü:
Mary Watson
Oyuncu Adı:
Mark Gatiss, Steven Moffat
Dizi Rolü:
Yapımcı

Sherlock Holmes Hakkında Detaylı Bilgi

Sherlock holmes dizi, Conan Doyle karakterlerinin bu modernleştirilmiş versiyonunda, dedektif öğelerini kullanarak Sherlock Holmes, 21. yüzyılın başlarında Londra’da yaşıyor ve Scotland Yard’ın dedektif müfettişi Lestrade’e karşı daha ukala davranıyor. Çünkü Sherlock Holmes aslında daha az kendine güveniyor. Doktor Watson Afgan savaşının oldukça genç bir gazisi, daha az hayranlık uyandırıcı bir karakter ve daha aktif.

Sherlock Nasıl Bir Dizi

Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle’ın aynı adı taşıyan romanlarına dayanan Britanya televizyon dizisidir. Steven Moffat ve Mark Gatiss tarafından yayın hayatına başlayan dizide, Sherlock Holmes olarak Benedict Cumberbatch ve Dr. John Watson olarak da Martin Freeman yer alıyor. Dizinin, her biri üç bölümden oluşan üç sezon ve bir özel bölümle birlikte, toplam 13 bölümü yayınlandı. İlk sezon 2010’da, ikinci sezon 2012’de ve üçüncü sezon 2014’ün ilk çeyreğinde ekrana geldi. 2017 yılında yeni sezonu yayınlandı. Dizi, üçüncü sezonuyla 2001’den bu yana Büyük Britanya’da en çok izlenen drama dizisi oldu. Sherlock dizisi, 200’ün üzerinde ülkeye satıldı.

Sherlock Nerede Çekildi

Dizi, başlangıç olarak Londra’daki North Gower Street ile,  Holmes ve Watson’ın 221B Baker Street’daki evlerinin dış çekimleri için kullanılan Londra’daki Cardiff’te çekildi.

Sherlock ve Çevresi

Sherlock, günümüz Londra’sındaki çeşitli gizemleri çözen “danışmanlık dedektif” olarak bilinmektedir Sherlock Holmes’u (Benedict Cumberbatch) canlandırıyor ve holmes’a, Afganistan’daki askerlik görevini Kraliyet Ordusu Tıbbi Birlikleri ile yapmış ve gazi olarak dönmüş, Arkadaşı Dr. John Watson (Martin Freeman) eşlik ediyor.

Sherlock Nasıl Çalışıyor

Metropolitan Polis Teşkilatı Dedektif Müfettiş Greg Lestrade (Rupert Graves) ve diğerleri ilk olarak Holmes hakkında şüpheleri olsada, olağanüstü zekası ve cesur gözlem gücü, onları çok geçmeden ikna eder. Ayrıca Watson’ın maceralarını belgeleyen blogu aracılığıyla Holmes, basının davalarını ve eksantrik kişisel yaşamını rapor etmesiyle istemsiz olarak bir ünlüye dönüşüyor. Hem sıradan insanlar hem de İngiliz hükümeti yardımını istiyor ve onlara davaları çözmeleri için yardım ediyor.

Dizide çeşitli suçlar ve failler olmasına rağmen, Holmes’un nemesis Jim Moriarty (Andrew Scott) ile sürekli olarak  karşılaşması ve onun gizemlerini çözmeye çalışması anlatılıyor. Bart’s Hastanesi’nde patolog olan Molly Hooper (Louise Brealey), bazen davalarında Holmes’a yardımcı oluyor. Diğer roller arasında Bayan Hudson(Una Stubbs), Holmes ve Watson’ın ev sahibesi olarak  Ayrıca Holmes’ün büyük abisi Mycroft olarak aynı zamanda dizinin yaratıcısı olan Mark Gatiss yer alıyor.

Sherlock Nasıl Yayınlandı

Gösteri, BBC Wales için Hartswood Films tarafından yapıldı; BBC Worldwide da ortak yapım fonu sağladı. Film Moffat tarafından yazılan ve Coky Giedroyc tarafından yönetilen pilot bölümle ekrana geldi çekimleri Ocak 2009’da başladı. Takip eden yıllarda (Ocak 2010), ilk üç bölüm çekimleri tamamlandı. Paul McGuigan birinci ve üçüncü bölümleri yönetti ve Euro Lyn ikinciyi yönetti.

Sherlock Aldığı Ödüller ve Adaylıkları

Sherlock senaryo kalitesi, oyunculuk, ve yönetmen yönünden heryerde övgüyle bahsedildi. Çeşitli kategorilerde çeşitli ödüller kazandı ve  Emmy, BAFTA ve Altın Küre gibi sayısız ödüle aday gösterildi.

Sherlock Holmes Fotoğrafları

Sherlock Holmes Dizisi Tüm Sezon ve Bölümleri

Sherlock Holmes Kaç Sezon?

4 Sezondan oluşuyor.

Sherlock Holmes Kaç Bölüm?

13 Bölümden oluşuyor.

Sherlock Holmes 1. Sezon Bölümleri


Bu modern uyarlamada, Arthur Conan Doyle'un çıkarım dahisi karakteri Londra sokaklarında Dedektif Lestrade'a internet üzerinden danışmanlık yapıyor.
 • 1 .Bölüm Pembe Üzerine Bir Çalışma
 • Pembe giysili kadının intiharı, görünürde birbiriyle alakasız bir dizi intiharın dördüncüsüdür, fakat Sherlock Holmes ölümlerin aslında cinayet olduğunu ortaya çıkarır.
 • 2 .Bölüm Kör Bankacı
 • Watson'ın yeni yaşamı ev arkadaşı Sherlock Holmes sayesinde hiç bir zaman sıradan değildir; hatta Sherlock'un bankaya yapacağı sıra dışı ziyaret doktoru tetikte tutar.
 • 3 .Bölüm Büyük Oyun
 • Sherlock, Londra'daki suçluların kıvrak zekalarından ümitsiz olsa da, sıradan bir dava gibi görünen olayda, bir dahinin iş başında olduğunu keşfeder.
 • Sherlock Holmes 2. Sezon Bölümleri


  Kendisini tehlikeli ve davetkar Irene Adler'ın karmaşık planları içerisinde bulan Sherlock'un, hayatta kalmak için muazzam becerilerinin her birine ihtiyacı olacak.
 • 1 .Bölüm Belgravia'da Bir Skandal
 • Bir kraliyet skandalı, Sherlock'u zor bir fikir düellosunun ortasında bırakır.
 • 2 .Bölüm Baskerville'in Köpekleri
 • Sherlock, cehennemden gelen bir av köpeğinin gizemini ortaya çıkarmak için Dartmoor'a gider.
 • 3 .Bölüm Reichenbach Şelalesi
 • Sherlock, en büyük düşmanı Moriarty ile bir savaşa girer.
 • Sherlock Holmes 3. Sezon Bölümleri


  İki yıldan sonra "ölmüş" Sherlock Holmes tekrar ortaya çıkar ve üç kafa karıştırıcı ve tehlikeli vakayı çözmek için Watson'dan yardım ister.
 • 1 .Bölüm Boş Tabut
 • Sherlock'un "ölümü" üzerinden iki yıl geçmiş, Watson hayatına devam etmiştir. Fakat Londra'ya bir terör saldırısı tehdidi olunca, Sherlock geri dönmeye karar verir.
 • 2 .Bölüm Üçlerin İmzası
 • Ölümcül bir tehlike Watson'ın düğün törenine gizlice yaklaşırken, Sherlock hayatının en zor görevi ile yüzleşir: Sağdıç konuşması!
 • 3 .Bölüm Onun Son Yemini
 • Çalınan mektuplarla ilgili bir dava Sherlock Holmes'u şantaj ustası olan Charles Augustus Magnussen ile karşı karşıya getirir.
 • 4 .Bölüm Şirret Gelin
 • 1895 yılında geçen bu özel sette, Holmes ve Watson intihar eden birinin hayaleti olduğu söylenen ve intikam peşinde olan bir görüntüyü araştırır.
 • Sherlock Holmes 4. Sezon Bölümleri


  Dördüncü sezonda Sherlock, öldüğü düşünülen Moriarty'nin bir sonraki hamlesini beklerken Watson ve Mary ilk kez anne baba olmanın heyecanını yaşıyor.
 • 1 .Bölüm Altı Thatcher
 • Scotland Yard, kabineden bir bakanın oğlunun ve eski başbakan Margaret Thatcher'ın parçalanmış heykellerinin karıştığı ilginç bir vaka ile Sherlock'a gelir.
 • 2 .Bölüm Yalancı Dedektif
 • Watson şoke edici bir trajediyle boğuşur. Bu sırada Sherlock bugüne kadarki en kurnaz düşmanı olan, karanlık bir sırra sahip zengin bir hayırsever ile karşılaşır.
 • 3 .Bölüm Son Problem
 • Karanlık bir aile sırrı, Sherlock'un varlığından haberdar olmadığı bastırılmış anılarını açığa çıkararak onu ölümcül bir son oyuna çeker. Dirilen düşmanı karşısındadır.
 • facebook üzerinde paylaş
  twitter üzerinde paylaş
  linkedin üzerinde paylaş
  whatsapp üzerinde paylaş
  pinterest üzerinde paylaş
  email üzerinde paylaş
  Fotoğraf Kaynağı IMDB

  Sherlock Holmes Yorumları

  “Sherlock Holmes” üzerine 5 yorum

  Yorum yapın

  Netflix dizi önerileri

  Netflix Filmleri

  Split

  Split Filminin Konusu Split, 2016 Amerikan psikolojik korku gerilim filmi ve M. Night Shyamalan tarafından yazılan, yönetilen ve prodüktörlüğünü yapan, James McAvoy, Anya Taylor-Joy ve

  Tüm Detaylar »
  Netflix Dizileri

  Lupin

  Lupin, George Kay ve François Uzan tarafından 8 Ocak 2021’de Netflix’te yayınlanan bir Fransız Suç, Aksiyon, Drama web televizyon dizisidir. Dizi iki bölüm halinde yayınlanan

  Tüm Detaylar »
  Netflix Filmleri

  Facia Üçlü

  Facia Üçlü, birbirinden bitirim olan üç arkadaşın yaşadığı maceraları konu ediyor. Genç bir adam olan Emre, dedesinden kalan parayı ivedi bir şekilde ele geçirmenin hayalini

  Tüm Detaylar »
  tr_TRTurkish

  NETFLİX DİZİLERİ

  NETFLİX DİZİ VE FİLM İZLEME ÖNERİLERİ