Netflix Dizi ve Film Önerileri

sosyal medyada paylaş :)

facebook üzerinde paylaş
twitter üzerinde paylaş
linkedin üzerinde paylaş
whatsapp üzerinde paylaş
pinterest üzerinde paylaş
email üzerinde paylaş

Netflix ve diğer internet yayınları (Blu Tv,Puhu Tv) da artık özgür değil

Netflix Sansürlendi mi? sorusunun cevabı maalesef EVET Sansürsüz Netflix sansür ayarları nasıl yapılır bu yazımızda onu sizlere aktaracağız. Geçtiğimiz günlerde internet yayıncıları denetimiyle ilgili yönetmelik yayımlandı. Artık Netflix sansürü başladı. Sadece netflix değil internet üzerinden yayın yapan plaftormlarda RTÜK’ten lisans alarak bu hizmetleri verecek. Yayıncı kuruluşlar, RTÜK’ün uygun bulmadığı içerikleri de kataloglarından çıkarmak durumunda kalacak, aynı tv yayınlarında olduğu gibi koruyucu semboller kullanılarak izleyicileri içerik hakkında bilgilendirmekle de sorumlu olacak. Yayıncı kuruluşlar yıllık gelirlerinin binde 5’ini de her yıl RTÜK’e verecek.

Sansür Sonrası Netflix
Sansür Sonrası Netflix

Netflix’ten konuyla ilgili açıklama geldi.

Açıklamada “Türkiye bizim için çok önemli bir pazar” denildi. Netflix’in sadece türkiye de kullanıma sunmak üzere bir üyelik sistemi tasarladığını da biliyorduk. Bu üyelikte içerik sadece mobil cihazdan ve tek eşzamanlı oturumla izlenilebilecekti ve üyelik ücreti de 15 TL civarında olacaktı. Fakat Netflix sanırım şu an bu sistemi çok geri planlara atmıştır

Tüm bu açıklamaların ardından Netflix, Türkiye’nin kendileri için önemli bir pazar olduğunu, gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getirdi. Yine de Netflix sözcüsünün yaptığı açıklamalarda kesin bir dilin kullanılmaması, Netflix’in Türkiye’den çekilip çekilmeme konusunda kararsız olduğunu gösterdi.

Netflix’i sansürsüz nasıl izlerim ?

Netflix Artık Sansürlü

Netflix Türkiye’de kalmaya karar verir ve içerikleri sansürlü olarak yayınlamaya başlarsa bunun önüne geçmek mümkün.

Nasıl mı ? Bildiğiniz gibi servis dünya çapında içerik yayınlayan bir şirket ve internet yayınına sansür uygulayan çok az ülke var (Kuzey kore ile aynı klasmaya hızla yükseliyoruz !.) Bu yüzden de eğer Netflix’e türkiye harici bir ülkeden giriyormuş gibi girersek sansürsüz içeriklere erişim elde edebiliriz . Bunu da yapmanın en kolay yolu VPN kullanmak

Netflix’e VPN ile nasıl girilir ?

Şirket VPN kullanımına kesinlikle karşı ve VPN IP’lerini sürekli olarak tespit edip engellemektedir. Bununla çok yoğun uğraştığı için onu kandırmak zor ve VPN ile servise erişmek çok zor ayrıca çevrimiçi olarak sürekli netflix vpn bilgileri internette yayıldığından bi bilgiler de güncelliğini yitiriyor.

Netflix VPN ile Sansürsüz
Netflix’e Vpn ile nasıl bağlanılır ?

Çok sinir bozucu dimi ? Bu yüzden sizler için sansürsüz içeriğe erişim için en iyi çalışan VPN’lerin bir listesini hazırladık.

Sansür Kapatma için hangi VPN kullanılmalı ?

Kötü haber şu ki ücretsiz VPN servisleri ile bunu başarmak imkansız. Fakat Netflix için optimize edilmiş NordVPN gibi programlar mükemmel bir çözümdür. ExpressVPN, CyberGhost, PrivateVPN, Hotspot Shield gibi şeçenekleriniz de mevcut rahatlıkla kullanabilirsiniz. Birde iyi haberimiz var ? HEPSİ ücretsiz denemelere ve para iade garantilerine sahip, böylece para ödemeden  önce test edebilir sonuçları kendiniz görebilirsiniz.

Bizim testlerimizde en hızlı şekilde bağlanan ve sorun çıkaryaman servis Nord VPN’di ayrıca deneme süresi içinde herhangi bir abonelik onayı vermeniz gerekmiyor.

Netflix, TV şovlarını ve filmleri ve dizilerden hangi içeriğe ulaşabileceğinizi belirlemek için IP adresinizin konumunu kullanır. Ayrıca, bilinen bir VPN sunucusuna bağlı olduğunuzu belirlemek için IP adresinizi çok geniş bir veritabanıyla da karşılaştırır.

Eğer bu kontrolleri atlatamayan bir VPN kullanıyorsanız şu şekilde bir hata alırsınız.
Bir unblocker veya proxy kullanıyorsunuz . Lütfen bu servisleri kapattıktan sonra tekrar deneyin.

Netflix Proxy Hatası
Netflix Vpn Hatası

Netflix, içerik anlaşmalarına sağdık kalmak  için ve endüstrinin de baskısıyla VPN engellemeyi devreye soktu – Film stüdyoları ve TV kanalları, tüketicilerin içerikleri diğer bölgelerde görüntüleyebilmesinden memnun değildi.Ama bizim amacımız Netflix’i sansürsüz kullanmak olduğu için kendinizi etik olarak rahat hissedebilirsiniz 😀

House of Cards ve Grey’s Anatomy gibi film ve TV şovlarının dağıtım hakkı, yerel TV kanalları veya diğer yayın şirketlerinin elindedir; bu da demek oluyorki isteğe bağlı yayın akışı konforundan mahrum kalabilirsiniz veya  izleyebilmek için ikinci bir abonelik ücretini ödemeniz gerekir.

Başka bir örneğe gelicek olursak  Harry Potter Serisi geçmişte Hulu’da izlenebiliyordu, ancak buradan kaldırıldı ve Netflix’te yayınlanmaya başlandı. Ancak sadece Fransa ve Belçika’da aktif oldu . Netflix’in Fransa ve Belçika sunucularına bağlanmadıktan sonra bunları izleyemezsiniz buda demek oluyor ki dünyanın dört bir yanındaki Harry Potter hayranları seriyi kaçıracak.

Netflix Amerikan dizilerine ulaşmak ve sansürsüz izlemek için bir VPN’de hangi özellikler olmalı ?

 • Netflix’in VPN bloklarını atlayabilmeli
 • Yüksek hızlı bağlantılar ve sınırsız bant genişliği
 • Verilerinizi korumak için askeri sınıf şifreleme, sıkı bir sıfır kayıt politikası ve otomatik kill switch gibi güçlü güvenlik özellikleri.
 • Çok sayıda eşzamanlı bağlantı (Sevgilinizle beraber kullanabilmeniz için ?)

Sansürsüz içeriğe erişmek ve hem gizliliğini askeri standartlarda korurken hemde dilediğiniz içeriklere özgürce ulaşabilmenizi sağlayacak VPN’leri aşağıda bulabilirsiniz. Bu VPN’leri seçmemizin nedenleri;

 • 30 Gün para iade garantisi olması
 • Askeri standartta şifreleme kullanıyor olmaları 
 • Tüm cihazlara uygun (Smart tv, Cep Telefonu, Pc Uygulamaları, Tarayıcı Eklentileri) ve sorunsuz çalışmaları
 • Çoklu oturum açmayı desteklemeleri 
 • Geniş sunucu ağı 
 • Log kayıtlarını tutmaları(tam gizlilik )

1. Nord VPN

İşte Windows, evde macOS ve özel projelerinizde Linux mu kullanıyorsunuz? Nord VPN için sorun değil. Bu işletim sistemleri için NordVPN uygulaması mevcut, üstüne iOS, Android, Android TV için de uygulamaları var. Ayrıca Chrome ve Firefox eklentileri mevcut. En iyisi de, bir NordVPN hesabı ile aynı anda 6 cihaza kadar bağlantı kurabilirsiniz!

NORD VPN’i EDİNİN

2. VPN CİTY

VPN City’e bağlanmak çok kolay, sadece düğmeyi sağa kaydırın ve bağlısınız! Gizli olun ve saniyeler içinde çevrimiçi bir ninja olun.Çevrimiçi olarak gizlenmek ve Amsterdam’da görünmek ister misiniz? New York’a ne dersin… Sizi ele aldık. Gizliliğinizi dünyanın çeşitli yerlerinde koruyun.


VPN CİTY’Yİ HEMEN KULLANMAYA BAŞLAYIN

Netflix İle Çalışmayan VPN’LER

 • Hola
 • ZenMate
 • Opera VPN
 • Private Internet Access
 • HideMyAss
 • Speedify
 • TunnelBear
facebook üzerinde paylaş
twitter üzerinde paylaş
linkedin üzerinde paylaş
whatsapp üzerinde paylaş
pinterest üzerinde paylaş
email üzerinde paylaş

İzlemek İsteyeceğiniz netflix dizileri

Lupin

Lupin, George Kay ve François Uzan tarafından 8 Ocak 2021’de Netflix’te yayınlanan bir Fransız Suç,

Dizi İzle »
The OA Afis
The OA

The OA, bilim kurgu, doğaüstü ve fantastik unsurlarla dolu bir Amerikan gizemli drama televizyon dizisidir.OA,

Dizi İzle »
Insatiable Afis
Insatiable

Insatiable, Dallas Roberts ve Debby Ryan’ın başrol oynadığı Lauren Gussis tarafından yaratılan bir Amerikan karanlık

Dizi İzle »
Narcos Afis
Narcos

Narcos, Chris Brancato, Carlo Bernard ve Doug Miro tarafından yaratılan ve üretilen bir Amerikan suç

Dizi İzle »
Timeless Afis
Timeless

Timeless, 3 Ekim 2016’da NBC’DE prömiyeri yapılan bir Amerikan bilim kurgu televizyon dizisidir. Abigail Spencer,

Dizi İzle »

Diğer Blog Yazıları

netflix parti eklentisi

Netflix Parti Nedir ? Nasıl Yapılır

Netflix parti eklentisi Netflix’i birlikte izlemenin yeni bir yolu Netflix Party, netflix’i arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak izlemenin yeni bir yoludur. Netflix Party, video oynatmayı senkronize eder

Lucifer dizisi eve hakkında herşey

Lucifer Eve

Lucifer Eve hakkında merak ettiğiniz herşeyi sizin için derledik. Lucifer Eve Gerçek Adı  : Inbar Lavi       Inbar Lavi dizideki Rolü : Eve (Havva)

The Rain

The Rain 3. Sezon

Biri dünyayı kurtarmak, diğeri yeni bir dünya yaratmak istiyor. Rasmus ve Simone arasındaki savaş, insanlıktan geriye kalanları kurtarmak için verdikleri mücadeleyle tekrar başlıyor. Virüs durdurulabilir. Ama bunun bir bedeli var. Sona hazırlanın.

dark

Dark 3. sezon ne zaman netflix’de yayınlanacak

Dark 3. Sezon Fragmanı Umarım hazırsınızdır çünkü Dark 3.Sezon bu hafta sonu geri geliyor. Baran Bo Odar ve Jantje Friese tarafından yaratılan “Dark”, ilk olarak

tr_TRTurkish

NETFLİX DİZİLERİ

NETFLİX DİZİ VE FİLM İZLEME ÖNERİLERİ