Netflix Dizi ve Film Önerileri

Bu diziyi arkadaşına gönder
facebook üzerinde paylaş
twitter üzerinde paylaş
linkedin üzerinde paylaş
whatsapp üzerinde paylaş
pinterest üzerinde paylaş
email üzerinde paylaş
23 Eylül 2020

Yayınlanma Tarihi

6.6

IMDB Puanı

2 saat 3 dakika

Film Süresi

13+

Üzeri yaş için uygundur

Enola Holmes Netflix Filmi Fragman

Video oynatmak

Enola Holmes Netflix Filmi Hakkında Detaylı Bilgi

Enola Holmes filminin öyküsü Holmes’un asıl yaratıcısı olan Sir Arthur Conan Doyle’un eserlerine dayanmıyor, evvela sizler için bu bulguyu bir kenara not düşelim. Yazar Nancy Springer’ın “The Enola Holmes Mysteries” serisine dayanan bir hikaye ve karakterler var karşımızda. O yüzden ilkin karakterleri yadırgayacaksınız büyük ihtimalle. Çünkü filmde gördüğümüz ve Mycroft bizim senelerdir değişik değişik sürümlerini izleme talihi bulduğumuz ve kitaplardan dahi bildiğimiz hallerinden epey değişik. İlk olarak baya baya insanları seven, alakalı ve pek sevimli bir abi portresi çizen Sherlock Holmes var önümüzde. En büyükleri Mycroft şayet bu filmde tamamıyla klasik bir asilzadesi kimliğine bürülü. Klasik derken kastettiğimiz bu; o dönemlerle alakalı sevda romanlarında kibirli, kendinden başkasını önemsemeyen ve toplumun normlarına adapte olmak namına çevresindekileri mutsuz etmekten gocunmayan tipler vardır ya hani?

 Bir iki saatliğine başını boşaltmak ve izlerken hoşça zaman geçirmek isteyenler için Enola Holmes elverişli bir familya ve gençlik filmi. Ama siz ciddilik arıyor ve olay çözüme ulaştırmak istiyorsanız, Enola Holmes ile en azından bugün zaman kaybetmemenizi öneririz. Yalnız filmle alakalı sorunlu olan asıl nokta, feminizme methiye uygulamak isterken ne yazık ki işi ellerine yüzlerine bulaştırmış olmaları. Holmes evreninde kuvvetli ve itibarlı karakterler esasen sahip olunan ama bunu kullanmak yerine Mycroft’un eline kadın hareketi kitabı tutuşturup “Bunlar daima mecnun saçması!” dedirtmek hatalı bir seçim olmuş. Kadının gücünü göstermek için erkeklerin onları aşağılamasına lüzum yok, son günlerde Hollywood’un en büyük yanılgısı dahi bu esasen. Hassasiyetlere vurgu yapmanın yolu onları ayaklar altına alıp hakaret etmek değil, tersine vurgu dahi yapmaya lüzum kalmadan o hassasiyeti naturel akışa elverişli şekilde filme harmanlamaktır.

 Dün yayına giren Enola Holmes filmi sosyal medyada dahi büyük alaka gördü. Tabii filmi sevenler de vardı sevmeyenler de… Filmle alakalı enteresan noktalardan bir tanesi de iki Marvel oyuncusundan sonra Sherlock rolünün bu kere DC Comics’e geçmesi diyebiliriz. Tahminen ileride hikayenin devamı gelecektir, filmin finali de ona göre yapılmış esasen. Henry Cavill, ekranda görmesi neşeli bir oyuncu ki esasen sırf onun için izleyen pekçok ademoğlu vardır. Hoş zaman geçirmelik, zihni yormayan keyifli bir yapımı Enola Holmes. Gönül rahatlığıyla ailenizle beraber izleyebilirsiniz.

Netflix’in yeni filmi Enola Holmes’ın konusu nedir?

1884 İngiltere’sinde Dünya başkalaşmak üzeredir. On altıncı doğum gününün sabahında Enola Holmes, uyanır ve annesinin kaybolduğunu ayrım eder. Arkasında acayip yaş günü hediyeleri bırakan annesinin nerede olduğu ile ilgili tek bir delil bulunmamaktadır. Özgürce geçirdiği çocukluğunun sonrasında, Enola kendini Sherlock ve Mycroft’un bakımı altında bulur. Ağabeylerinin tek talebi şayet Enola’nın okula geri dönmesi ve düzenli bir şekilde okulunu bitirmesidir. Bu talebi reddedip Londra’ya kaçan Enola annesini bulmaya kararlıdır. Fakat Enola’nın bu yolcuğu onu firari bir Lord’un izini sürmesine ve bunun gerisinde yatan gizemi aydınlatmasına kadar götürecektir.

Özellikle Sherlock hayranları yönünden merakla beklenilen Enola Holmes filmi Netflix’te yayınladı. Millie Bobby Brown’ın Enola Holmes’ü canlandıracağı Enola Holmes’ın hususu merak edildi. Netflix’in yeni filmi Enola Holmes 23 Eylül’de yayımlandı. Stranger Things yıldızı Millie Bobby Brown’un başrolde bulunduğu filmde The Witcher dizisiyle hayranlarının kalbini kazanan Henry Cavill de Sherlock Holmes’ü canlandırıyor. Yapım, kitaptan uyarlama biçiminde. Netflix filmi ” Kayıp annesini arayan Enola Holmes isimli yürekli genç kız, ağabeyi Sherlock’u şeytanca yenmek ve firari bir lorda yardım etmek için hafiyelik yeteneklerini kullanır”  ifadeleriyle tanıtıyor. Netflix kullanıcılarının beğenisine yayılan Enola Holmes dizisi oyuncu kadrosu ile muhtemel epey hususu ile de alaka çekiyor.

Enola Holmes Netflix Filmi Fotoğrafları

facebook üzerinde paylaş
twitter üzerinde paylaş
linkedin üzerinde paylaş
whatsapp üzerinde paylaş
pinterest üzerinde paylaş
email üzerinde paylaş

Enola Holmes Netflix Filmi Yorumları

“Enola Holmes Netflix Filmi” üzerine 8 yorum

Yorum yapın

Bunlarda hoşunuza gidebilir :)

Netflix Filmleri

Split

Split Filminin Konusu Split, 2016 Amerikan psikolojik korku gerilim filmi ve M. Night Shyamalan tarafından yazılan, yönetilen ve prodüktörlüğünü yapan, James McAvoy, Anya Taylor-Joy ve

Tüm Detaylar »
Netflix Dizileri

Lupin

Lupin, George Kay ve François Uzan tarafından 8 Ocak 2021’de Netflix’te yayınlanan bir Fransız Suç, Aksiyon, Drama web televizyon dizisidir. Dizi iki bölüm halinde yayınlanan

Tüm Detaylar »
Netflix Filmleri

Facia Üçlü

Facia Üçlü, birbirinden bitirim olan üç arkadaşın yaşadığı maceraları konu ediyor. Genç bir adam olan Emre, dedesinden kalan parayı ivedi bir şekilde ele geçirmenin hayalini

Tüm Detaylar »
tr_TRTurkish

NETFLİX DİZİLERİ

NETFLİX DİZİ VE FİLM İZLEME ÖNERİLERİ